Mój Blog

Blog Jana Kolara

Jan Kolar 21.09.2020

Podstawy do kryptowalut

Polecane: PureDiamond ICO - kryptowaluty blog

Zwykle każdy projekt wymaga co najmniej jednego pliku opisującego koncepcję projektu. Jednak czasami mała literówka lub błąd w kodowaniu może sprawić, że Twój projekt będzie wyglądał zupełnie inaczej niż inne. W takim przypadku zawsze lepiej być bezpiecznym niż żałować.

Portfel biurkowy

Popularnym i sprawdzonym sposobem przechowywania kryptowalut jest prosty klient stacjonarny do kryptowalut. Zwykle są one bezpłatne. Trudność z nimi polega na tym, że używają popularnego środowiska graficznego Gnome. W sprzedaży jest również wiele takich aplikacji.

Portfel sprzętowy

To jeden z najbezpieczniejszych rodzajów portfeli cyfrowych. Twoje zasoby cyfrowe są przechowywane w trybie offline, tj. mi. poza stałym dostępem do internetu. Tak zwany portfel papierowy jest wyposażony w opcjonalny portfel mobilny, którego można używać w telefonie. Tutaj ponownie celem jest zapewnienie optymalnego doświadczenia użytkownika poprzez zminimalizowanie ryzyka i zwiększenie prywatności kluczy prywatnych. Tak zwane rozwiązanie do przechowywania umożliwia przechowywanie do 2000 zasobów cyfrowych pod jednym adresem, nawet jeśli od jakiegoś czasu ich nie używasz. Mówiąc najprościej, Twój portfel online jest teraz wirtualnym kluczem prywatnym (lub kodem PIN), który tylko Ty musisz podpisać za pomocą określonej witryny.

Portfel offline z dostępem online

Świetnym przykładem udanego portfela offline jest Ledger. Został zaprojektowany do użytku w trybie offline, więc Twoje klucze prywatne są przechowywane w trybie offline. Klucze są zapisywane na komputerze jako plik zaszyfrowany kluczem prywatnym użytkownika. Więc jeśli ktoś nieuczciwie skopiował swój klucz prywatny na komputer innego użytkownika, nie mógł uzyskać dostępu do swojego salda bez hasła.

Portfel mobilny

Mobilny portfel bitcoin to wygodny sposób na przechowywanie kryptowalut w telefonie. Popularnym i sprawdzonym portfelem mobilnym jest np. sol. Grzybnia. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Użytkownicy smartfonów mogą również zwrócić uwagę na portfel Samourai.

„Bitcoin jak zacząć” - podsumowanie:

Oczywiście na rynku jest znacznie więcej portfeli, ale dla początkujących ta lista będzie więcej niż wystarczająca. Zapraszamy również do obserwowania kursu bitcoinów na naszej stronie, aby wiedzieć, kiedy jest odpowiedni moment na kupno lub sprzedaż bitcoinów.

Warto również pamiętać, że niezależnie od wyboru portfela, bezpieczeństwo zasobów cyfrowych nadal zależy głównie od Ciebie. Jeśli będziesz przestrzegać podstawowych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, nie klikaj dziwnych linków ani nie pobieraj podejrzanych plików, bezpieczeństwo Twoich kryptowalut dramatycznie wzrośnie.

Masz już podstawową wiedzę na temat tego, „co to jest bitcoin?” i wiesz, jak rozpocząć swoją przygodę z bitcoinem. W zależności od potrzeb pozostaje tylko wybrać odpowiedni portfel kryptowalut i miejsce ich zakupu. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące bitcoinów lub potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nami i odwiedź Polskie Forum Bitcoin. To forum jest najstarszym źródłem wiedzy o bitcoinie w Polsce. Znajdziesz tam wielu doświadczonych użytkowników, którzy chętnie Ci pomogą i odpowiedzą na Twoje pytania.

Jak działa Bitcoin?

Jeśli już wiesz, „czym jest Bitcoin”, czas dowiedzieć się, jak to działa. Chociaż z pozoru wszystko może wyglądać bardzo podobnie do użytkownika końcowego, w systemach scentralizowanych bardzo różni się od systemów zdecentralizowanych. Zanim jednak odpowiemy na pytanie „jak działa Bitcoin?” W sumie musimy odpowiedzieć na kilka kwestii:

  • co jest najważniejsze w przypadku systemu monetarnego;
  • obieg pieniądza;
  • oraz ewolucja i rozwój dwóch powyższych punktów.
  • Generacja I - muszle, monety, banknoty
  • dolar bitcoin

W przypadku banknotów czy monet sprawa jest prosta. Oddając banknot drugiej osobie zrzekamy się praw do niego na podstawie ustnej umowy. Wadą takiego systemu jest to, że ktoś nieuczciwy po dokonaniu transakcji może po prostu zwinąć się z naszymi banknotami, po czym nie zostanie żaden ślad. Dużo trudniej jest też błyskawicznie wysłać banknoty czy monety do innego kraju - przelewy trwają kilka dni i kosztują nawet kilka% wartości przelewu. Przechowywanie banknotów lub monet jest również ryzykowne i podatne na uszkodzenia lub kradzież. Duży i poważny problem stanowi również niski koszt fałszowania banknotów lub monet.

  • Generacja II - bankowość elektroniczna
  • jak działają elektroniczne pieniądze bitcoin

Rewolucja internetowa pozwoliła nam stosunkowo szybko i sprawnie wysłać pieniądze do teoretycznie dowolnego miejsca na świecie. Wykonując przelew online, bank przekazuje nasze środki na konto odbiorcy, pobierając opłatę za pośrednictwo. W przypadku przelewów międzynarodowych prowizje mogą być znaczne, a czas takich przelewów nie jest zadowalający.

Inną wadą takiego systemu jest to, że nasze pieniądze są kontrolowane przez bank - czyli cały szereg możliwych błędów spowodowanych przez czynnik ludzki. To bank pobiera środki z naszego konta i dodaje do innego, więc jesteśmy zależni od osób trzecich

Polecane: dom

Tagi: kryptowaluty, bitcoin,