Mój Blog

Blog Jana Kolara

Jan Kolar 24.09.2020

Aplikacje do budżetowania

Polecane: komunikacja szkolenie

Na rynku dostępnych jest wiele aplikacji do budżetowania - niektóre są określane jako „Banki”: pożyczki gotówkowe są oferowane przez wszystkie banki, a pożyczki są tu również określane jako zaświadczenia o dochodach lub dochodach. W zależności od banku, z którego korzystasz, możesz również otrzymać telefon od doradcy, który przygotuje szczegółową analizę kwot i może zasugerować dodatkowe kwoty.

Cel jest jasny - znaleźć minimalny budżet, który pozwoli im żyć na własnych warunkach. Jest to sprawa bardzo indywidualna, tym bardziej że ktoś zna swój budżet. Warto również wspomnieć, że rekomendacje osób prywatnych niekoniecznie są rekomendacjami firm.

Kto nie powinien korzystać z prywatnego konta bankowego?

Prawdą jest, że nie każdy może sobie pozwolić na otwarcie konta osobistego, a co dopiero dużego. Nie zmienia to jednak faktu, że konto osobiste może mieć każdy, a osoba ta nie musi martwić się o saldo swojego konta. W rzeczywistości bank, którego kwota nie ma znaczenia. Ważniejsze jest bezpieczeństwo konta. To musi być mocne. I trzeba go uważnie strzec.

Co jeśli nie mam żadnych oszczędności ani innych źródeł płynności na moim koncie?

Jeśli nie masz żadnych oszczędności ani innych źródeł płynności, nie powinieneś próbować oszczędzać. W rzeczywistości nie powinieneś nawet próbować otwierać konta bankowego. To tylko pogorszy sytuację.

Dlaczego nie wykorzystać mojej pełnej zdolności kredytowej?

Oprocentowanie pożyczek pozabankowych jest wysokie. Prawdą jest, że nie oznacza to, że każdemu bez pieniędzy trudno będzie oszczędzać. Oznacza to jednak również, że zdarzają się sytuacje, w których nie będzie nas stać na kredyt samochodowy czy nawet komputer stacjonarny. Co więc zrobić, aby uniknąć takich problemów? Przede wszystkim uważnie obserwuj sytuację. Jeśli chcesz pożyczyć pieniądze z oprocentowaniem 12% na pięcioletnią pożyczkę, możesz to zrobić. Jeśli masz problem z jakością usług świadczonych przez banki, możesz poprosić o zmianę banku. W prawie wszystkich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do banku, któremu ufasz.

A jeśli nie mam stabilnego źródła dochodu?

Stabilne źródła dochodów są bardzo ważne. Nie da się oszacować kwoty, która na jakimś etapie nie będzie dostępna - wystarczy wiedzieć, że przez jakiś czas nie będziesz mógł zjeść ani zapłacić za mieszkanie. Co więc zrobić w takiej sytuacji? Przede wszystkim trzymaj rękę na pulsie. Pożyczki gotówkowe nie zawsze są wiarygodnym źródłem dochodu.

Przede wszystkim musisz zacząć myśleć krytycznie. W zależności od tego, jak bardzo ufasz bankom, możesz wybierać spośród pożyczek gotówkowych, chwilówek lub pożyczek ratalnych. Warto też rozważyć inne, bardziej atrakcyjne źródła dochodu.

Przede wszystkim musisz zacząć uważnie myśleć. Oczywiste jest, że kredyt gotówkowy nie może być wykorzystany na zakup samochodu, ani na sfinansowanie żadnego innego z licznych wydatków, które są zabronione przepisami prawa. Oprocentowanie chwilówek jest wyższe niż oprocentowanie zwykłych pożyczek. Druga opcja to szukanie lepszej oferty - albo poprzez porównywarki, albo przeglądając oferty poszczególnych banków.

W przypadku osób bez stabilnego źródła dochodu najbardziej atrakcyjną ofertą jest kredyt w wysokości 20% kwoty z dwuletnim okresem spłaty. Dzieje się tak nawet w przypadku firm, w których kredyt gotówkowy może być zabezpieczony nawet do dziesięciu lat. Prawdą jest również, że pożyczki gotówkowe nie mogą być przeznaczone na cele konsumenckie, ale nie zmienia to faktu, że pożyczka gotówkowa jest narzędziem finansowania wszelkiego rodzaju przedsięwzięć konsumenckich.

Tagi: budżetowanie, aplikacja,